خرید گوشی های موبایل برتر ۲۰۲۱ از دیجی کالا

اگر به‌دنبال مدل‌های گوشی‌های اندرویدی در سال 2021 میلادی هستید. دیجی کالا در این رپورتاژ گوشی‌ها از برندهای سامسونگ، اوپو، موتورولا و وان پلاس را به شما معرفی کرده است.

اگر به دنبال بهترین مدل‌های گوشی‌های اندرویدی در سال 2021 میلادی هستید، این مقاله را از دست ندهید. در این مقاله ما بهترین گوشی‌ها از برندهای سامسونگ، اوپو، موتورولا و وان پلاس را به شما معرفی خواهیم کرد.

  1. سامسونگ گلکسی اس 21 اولترا

یکی از جدیدترین گوشی موبایل های سامسونگ که ژانویه امسال معرفی شد، گوشی سامسونگ گلگسی اس 21 اولترا است. این گوشی وزنی معادل ۲۲۷ گرم دارد، ابعادش ۱۶۵.۱*۷۵-۶*۸.۹ میلی متری است و با سیستم‌عامل اندروید ۱۱ کار می‌کند.

رزولوشن گوشی ۱۴۴۰ در ۳۲۰۰ است و رم آن ۱۲ تا ۱۶ گیگابایت حجن دارد. دوربین اصلی ۱۰۸+۱۰+۱۲ مگاپیکسل را پوشش داده و دوربین جلو یا دوربین سلفی آن ۴۰ مگاپیکسلی است. نکات مهمی که درباره این گوشی جلب توجه می‌کنند یکی قدرت زوم فوق‌العاده بالای آن تا ۱۰ برابر و دیگری طراحی بسیار زیبا و شیک است؛ اما بسیاری معتقدند قیمت پایه گران و نداشتن میکرو اس ادی اسلات از معایب گوشی است. سامسونگ در گلکسی اس 21 اولترا برای اولین‌بار استفاده از S Pen را در سری اس مورد استفاده قرار داده است تا علاقمندان به گلکسی نوت‌ها بتوانند از داشتن قلم هوشمند روی گوشی‌شان لذت ببرند.

  1. وان پلاس ۸ پرو

در آوریل ۲۰۲۰ وان پلاس گوشی مدل وان پلاس ۸ پرو را وارد بازار کرد. این گوشی با وزن ۱۹۹ گرم جزو گوشی‌های بسیار سبک به شمار می‌آید و ابعادی معادل ۱۶۵.۳*۷۴.۴*۸.۵ میلی‌متر دارد که استفاده از آن و در دست گرفتنش را ارگونومیک می‌کند. وان پلاس ۸ پرو با اندروید ۱۰ کار کرده و رزولوشنی معادل ۱۴۴۰*۳۱۶۸ دارد. رم این گوشی هشت تا ۱۲ گیگابایتی است. دوربین اصلی گوشی ۴۸+۴۸+*+۵ مگاپیکسلی بوده و دوربین جلوی آن ۱۶ مگاپیکسلی است. طرفداران این مدل داشتن یکی از بهترین صفحه‌های نمایش و قدرت اتصال به ۵ G را جزو برتری‌ها آن می‌دانند و اینکه این گوشی تا به امروز گران‌ترین گوشی وان پلاس بوده را دلیلی برای اجتناب کردن از آن. با اینکه این مدل جدیدترین مدل وان پلاس نیست؛ اما کاربران معتقدند بهترین مدل تولید شده توسط این شرکت است که می‌تواند به‌راحتی با مدل‌های سامسونگ رقابت کند.

سامسونگ گلکسی s21 و اس ۲۱ اولترا

  1. سامسونگ گلکسی اس 21

در ژانویه ۲۰۱۲ سامسونگ علاوه‌بر ارائه مدل اس 21 اولترا، مدل گلکسی اس 21 را هم ارائه داد. این گوشی نسبت به مدل اولترا وزن کمتری، معادل ۱۶۹ گرم دارد. ابعاد آن ۱۵۱.۷*۷۱.۲*۷.۹ میلی‌متر بوده و با پلتفرم اندروید ۱۱ کار می‌کند که در این لینک درباره قابلیت‌های آن بیشتر توضیح داده شده است.

رزولوشن سامسونگ گلکسی اس 21 ۱۰۸۰ در ۲۴۰۰ است و رم آن هشت گیگابایتی است. دوربین اصلی گوشی ۱۲+۶۴+۱۲ مگاپیکسلی بوده و دوربین سلفی آن ۱۰ مگاپیکسلی است. از نقاط قوت این مدل باید به دوربین عالی آن و قیمت پایین‌تر نسبت به گلکسی اس ۲۰ اشاره کرد؛ اما نداشتن امکان ساپورت از میکرو اس‌دی و بعضی اشکالات صفحه‌نمایش جزو مواردی است که کاربران به‌عنوان نقاط ضعف این مدل در نظر می‌گیرند. داشتن لنزهای تله فوتو و اولترا واید امکان گرفتن عکس‌هایی بسیار زیبا را به شما خواهد داد.

  1. اوپو فایند X2 پرو

اوپو یکی از بهترین گوشی‌های خودش را با عنوان فایند X2 پرو در ژوئن ۲۰۲۰ ارائه داد. این گوشی بین ۲۰۰ تا 21۷ گرم وزن داشته و ابعادی معادل ۱۶۵.۲*۷۴.۴*۸.۸/۹.۵ میلی‌متر را به خود اختصاص داده است. اندروید ۱۰ پلتفرم کاربردی این گوشی است.

اوپو فایند X2 پرو رزولوشنی معادل ۱۴۴۰ در ۳۱۶۸ داشته و رمی معادل ۱۲ گیگابایت.

دوربین اصلی این مدل ۴۸+۱۳+۴۸ مگاپیکسلی است و دوربین جلوی آن ۳۲ مگاپیکسلی. طراحی بسیار زیبا و ارگونومیک این مدل باعث شده کاربران دیگران را نسبت به خرید آن تشویق کنند؛ آن‌ها به‌ویژه معتقدند در دست گرفتن این گوشی حس بسیار خوبی دارد که همین مسئله نشان‌دهنده طراحی ظریف آن است. در مقابل کسانی که طرفدار این مدل هستند، افرادی هم به‌دلیل قیمت بالای آن مخالف این مدل از اوپو هستند. آن‌ها همچنین معتقدند عمر باتری متوسط است.

سامسونگ گلکسی نوت ۲۱ اولترا

  1. سامسونگ گلکسی نوت ۲۰ اولترا

سامسونگ در اوت ۲۰۲۰، مدل گلکسی نوت ۲۰ اولترا را با وزنی معادل ۲۰۸ گرم و ابعادی معادل ۱۶۴.۸*۷۷.۲*۸.۱ ارائه داد. این گوشی با سیستم‌عامل اندروید ۱۰ کار می‌کند، رزولوشنی معادی ۱۴۴۰ در ۳۰۸۸ دارد و رمی معادل ۱۲ گیگابایت. دوربین اصل ۱۰۸+۱۲+۱۲ مگاپیکسلی و دوربین جلو ۱۰ مگاپیکسلی است. داشتن قلم بسیار کاربردی و صفحه‌نمایش عالی جزو نقاط قوت آن، و شارژ کند و قیمت بالا جزو نقاط ضعف این گوشی معرفی شده‌اند که در مقابل سری a به صرفه نیست.

  1. سامسونگ گلکسی اس ۲۰ و اس ۲۰ پلاس

در مارچ ۲۰۲۰ سامسونگ گلکسی اس ۲۰ و اس ۲۰ پلاس را وارد دنیای تکنولوژی کرد. این مدل‌ها وزنی معادل ۱۶۳ و ۱۸۶ گرم داردند و ابعادشان ۱۵۱.۷*۶۹.۱*۷.۹ / ۱۶۱.۹*۷۳.۷*۷.۸ میلی متری است. سیستم‌عامل این مدل‌ها اندروید ۱۰ هستند، رزولوشنی معادل ۱۴۴۰ در ۳۲۰۰ دارند و رمی ۸ و ۱۲ گیگابایتی. دوربین اصلی ۱۲+۶۴+۱۲ مگاپیکسلی است و دوربین سلفی ۱۰ مگاپیکسلی. از نقاط قوت این مدل باید به صفحه نمایشگر و دوربین‌های عالی آن اشاره کرد و نقطه ضعف آن را می‌توان قیمت بالای آن معرفی کرد.

  1. موتورولا اج پلاس

آوریل ۲۰۲۰ موتورولا با یکی از بهترین گوشی‌هایش وارد دنیای تکنولوژی شد. این گوشی موتورولا edge پلاس نام دارد و با وزنی معادل ۲۰۳ گرم و ابعادی برابر ۱۶۱.۱* ۷۱.۴*۹.۶ طراحی شده است.

سیستم‌عامل این مدل اندروید ۱۰ است. گوشی رزولوشنی معادل ۱۰۸۰ در ۲۳۴۰ و رمی معادل ۱۲ گیگابایت دارد. دوربین اصلی ۱۰۸+۱۶+۸+ToF و دوربین جلو ۲۵ مگاپیکسلی است. کسانی که از این گوشی استفاده کرده‌اند صفحه‌نمایش عالی و امکانات بسیار خوب آن را ستوده و بابت قیمت بالا و قدرت محدود زوم دوربین‌ها راضی نبوده‌اند. با این وجود، گوشی موتورولا اج پلاس در فهرست بهترین مدل ‌های گوشی موتورولا قرار دارد که می‌توانید در سال ۲۰۲۱ روی آن حساب کنید.