شرکت الماس همراه اسپادانا

هلدینگ ایران پخش

۲۳ نوع فناوری موبایل برای سال ۲۰۲۱

بیستون 23ترفند در 202101 arkatejarat biston

با خواندن این مقاله علاوه بر تحقیق در مورد رقبای خود، از روندهای صنعت مطلع شوید. بر هیچ کس پوشیده نیست که جهان ما در حال حرکت در جهت تکنولوژی‌های موبایل است. به همین دلیل است که هر کسب و کاری، صرف نظر از صنعت خودش، باید با روندهای جدید تلفن‌همراه نیز به روز باشد. این امر به ویژه برای شرکت هایی که دارای تلفن همراه هستند، مانند برنامه یا سایت تلفن همراه، بسیار مهم است.

این که آیا توسعه دهنده برنامه های تلفن همراه هستید یا یک فروشگاه پیتزا فروشی محلی اداره می کنید مهم نیست، مهم این است که در زمینه تلفن همراه اطلاعات لازم و کافی رو داشته باشید. این جمله در مورد کسانی صادق است که برنامه موبایل ندارند. به عنوان یک متخصص صنعت تلفن همراه،  ۲۳ موج برتر فناوری تلفن همراه را برای سال ۲۰۲۱ محدود کرده ام. که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم:

 

1. Android Instant Apps در حال افزایش است

توسعه دهندگان برنامه Android یا افرادی که برنامه ای در Google Play Store دارند، احتمالاً نام برنامه های فوری Android را شنیده اند. اینها برنامه های خود گوشی هستند که نیازی به نصب ندارند و فوراً اجرا می شوند، از این رو نام آن به همین دلیل است.

بیستون 23ترفند در 202102 arkatejarat biston

 

این فناوری در حال حاضر در دسترس همه توسعه دهندگان است. بنابراین چه شما یک توسعه دهنده Android فعلی باشید یا یک توسعه دهنده جدید، هر کسی به این نوع توسعه دسترسی دارد. برنامه های Android Instant برای توسعه دهندگان و کاربران یک انقلاب محسوب می شود. اکنون کاربر می تواند یک برنامه را اجرا کرده و بدون نیاز به بارگیری اولیه آن را آزمایش کند. این فناوری بر روی جدیدترین دستگاه های Android کار می کند، و توسط Android 5.0 تا Android 8.0 یا API سطح 21 تا API سطح 26 پشتیبانی می شود.

داشتن یک برنامه نرم و روان ضروری است تا کاربران بتوانند برنامه شما را به راحتی بارگیری کنند. اگر هنگام نصب آن تجربه خوبی نداشته باشند، احتمالاً از نصب کردن برنامه منصرف می شوند. این فناوری جدید سوالات جدیدی را نیز مطرح می کند. آیا اپل این روند را دنبال می کند و ویژگی مشابهی را برای فروشگاه برنامه در آنجا ایجاد می کند؟

در حال حاضر، این ویژگی کاملاً برای دستگاه های Android است. اما جالب است که ببینم این امر در سال آینده چگونه پیش می رود.

 

۲. هوش مصنوعی تلفن همراه

در سال ۲۰۲۱، ما یک قدم به تسخیر روبات ها در سراسر جهان نزدیک شده ایم. در حالی که هنوز کاملاً به آن نرسیده ایم، پیشرفت های بیشتر و بیشتری را در زمینه هوش مصنوعی، به ویژه در صنعت تلفن همراه، شاهد هستیم. برخی از نرم افزارهای هوش مصنوعی که ممکن است با آنها آشنا باشید عبارتند از:

 • Siri
 • Cortana
 • Alexa
 • Google Assistant

در حال حاضر برنامه‌های معمولی تلفن‌همراه، از نرم افزار تشخیص صدا و هوش مصنوعی برای افزایش تجربه کاربر استفاده می کنند. تشخیص صدا همچنین استفاده از هندزفری را بهبود می بخشد. برخی از دسترسی به برنامه های تلفن همراه نیز، به AI مرتبط است. درک صدای کاربر به توسعه دهندگان و بازاریابان کمک می کند تا درباره این افراد اطلاعات بیشتری کسب کنند. در نتیجه، شما می توانید کاربران را بهتر هدف قرار دهید و با تبلیغات مربوطه درآمد بیشتری کسب کنید.

۳.امنیت تلفن همراه

کسب و کارها باید امنیت تلفن همراه را برای حفاظت از اطلاعات کاربر و اطمینان از ایمن بودن همه معاملات اولویت بندی خود قرار دهند. به این دلیل است که برخی از کاربران به دلایل مربوط به امنیت و بی اعتمادی در استفاده از برنامه های پرداخت مردد هستند.

بیستون 23ترفند در 202103 arkatejarat biston

مشاغل متکی به پرداخت های تلفن همراه باید در سال آینده این نگرانی ها را برطرف کنند. ۵۶% از مصرف کنندگان در کشورهای دیگر معتقدند که پرداخت های تلفن همراه شانس آنها را برای قربانی بودن در سرقت و کلاهبرداری افزایش می دهد. و فقط ۵٪ از این مصرف کنندگان معتقدند که پرداخت های تلفن همراه احتمال سرقت و کلاهبرداری را کاهش می دهد. ۱۳ درصد دیگر از مصرف کنندگان فکر نمی‌کنند که این امر تفاوتی ایجاد کند.

با توجه به تعداد زیادی از شرکت های تلفن همراه و تکیه بر پرداخت های تلفن همراه برای کسب سود ، من انتظار دارم امنیت تلفن همراه اولویت اصلی این مشاغل باشد.

شرکت ها روش هایی را برای آرامش خاطر مصرف کنندگان خود ارائه می دهند. در نتیجه، انتظار می رود در سال آینده تغییری در درک پرداخت های تلفن همراه ایجاد شود، و مصرف کنندگان نسبت به انجام این معاملات احساس امنیت بیشتری خواهند کرد.

 

۴. خدمات جغرافیایی و خدمات مبتنی بر مکان

پوشیده نیست که برنامه های تلفن همراه موقعیت کاربران خود را ردیابی می کنند. در واقع، کاربران به آنها این اجازه را می دهند. هر زمان که برنامه جدیدی را بارگیری و استفاده می کنید، اعلانی دریافت خواهید کرد که اجازه دسترسی به موقعیت مکانی شما را درخواست می کند. در اینجا نمونه ای از ظاهر این اعلان در دستگاه های iOS آورده شده است.

بیستون 23ترفند در 202104 arkatejarat biston

شما حتی نمی توانید از برخی برنامه ها استفاده کنید مگر اینکه مکان خود را با آنها به اشتراک بگذارید. به عنوان مثال، اگر از برنامه rideshare مانند Uber یا Lyft استفاده کنید، نمی توانید با راننده ارتباط برقرار کنید مگر اینکه برنامه دقیقاً مکان شما را بداند. اما اکنون خدمات مبتنی بر مکان در مسیر جدیدی قرار گرفته است. شرکتهایی که به مکان شما احتیاج ندارند همچنان درخواست می کنند.

آنها از آن برای بهبود تلاش های بازاریابی خود استفاده می کنند. در حقیقت، ۷۰ درصد از برنامه ها داده های کاربر را با خدمات شخص ثالث به اشتراک می گذارند.

اگر از مکان بازاریابی اطلاع داشته باشید، راحت تر می توانید آنها را هدف قرار دهید. برای مثال، کسب و کارها از مکان جغرافیایی برای کسب درآمد بیشتر استفاده می کنند.

اگر شخصی با برنامه بارگیری شده در دستگاه خود وارد منطقه خاصی با محدوده جغرافیایی شود، از طریق یک اعلان فشار از برنامه، با نوعی ارتقاء بر اساس آن مکان دریافت می کند. در سال ۲۰۲۱ شاهد افزایش این نوع استراتژی بازاریابی خواهیم بود.

 

 

 

۵. برنامه های تلفن همراه برای مشاغل کوچک

برنامه های تلفن همراه دیگر فقط مختص شرکت های غول پیکر نیستند. هر شغلی در هر صنعتی نیاز به یک برنامه تلفن همراه دارد. مهم نیست شرکت شما چقدر بزرگ یا کوچک است. اگر صاحبان مشاغل کوچک این روند را بشناسند، می‌توانند شروع به توسعه کار خود کنند.

در سال ۲۰۱۷، تقریباً ۵۰ درصد از صاحبان مشاغل کوچک قصد داشتند یک برنامه تلفن همراه داشته باشند. بنابراین در سال ۲۰۲۱ ، باید انتظار داشته باشیم که تعداد بیشتری از این برنامه ها برای بارگیری در دسترس باشد.

۵۵٪ از مشاغل کوچک می گویند در حال توسعه برنامه ای برای افزایش فروش هستند. در حالی که سایر مشاغل به عنوان دلایل توسعه، بهبود تجربه مشتری را اعلام می کنند و در بازار خاصی رقابت می کنند. این در حالی است که، برنامه های مشاغل کوچک همچنان در حال افزایش است.

 

۶.واقعیت افزوده در برنامه ها

برنامه های تلفن همراه بیشتر در سال 2021 با واقعیت افزوده سازگار می شوند. این نوع برنامه ها دنیای واقعی را با برنامه ترکیب می کنند. Pokemon Go یک مثال عالی از یک برنامه واقعیت افزوده است. در اینجا نمونه ای از بازی را مشاهده می کنید.

بیستون 23ترفند در 202105 arkatejarat biston

پیاده رو، چمن، نیمکت ها، درختان، آسمان، مردم و خطوط برق همه در تصویر بالا وجود دارند. اگر بخواهید دوربین خود را بیرون بیاورید ، همه اینها را روی صفحه می بینید. اما این نوع فناوری تلفن همراه عناصری را به دستگاه شما اضافه می کند که در واقع وجود ندارند ، مانند شخصیت داستانی Pokemon در بالا.

Pokemon Go 752 میلیون بار بارگیری شد و بیش از 1.2 میلیارد دلار درآمد کسب کرد. روزانه بیش از 5 میلیون کاربر فعال در سراسر جهان این بازی را انجام می دهند. به جرات می توان گفت که این موفقیت بزرگی بوده است. به همین دلیل، شرکت های بیشتری سعی می کنند از برنامه های واقعیت افزوده برای بارگیری، مشارکت و درآمد کسب و کار خود استفاده کنند.

۷.برنامه های ساخته شده برای حمل و نقل در حال پیشرفت است

برنامه های حمل و نقل در حال تغییرند. در حال حاضر نیز با فناوری تلفن همراه مانند Uber و Lyft آشنا هستیم. مردم حتی برای رفت و آمد از برنامه های اشتراک خودرو مانند اسنپ یا تپسی استفاده می کنند. برنامه هایی برای برنامه قطارها، اتوبوس ها و هواپیماها نیز وجود دارد.

بیستون 23ترفند در 202106 arkatejarat biston

با Bird ، کاربرانی که برنامه را بارگیری می کنند می توانند اسکوتر برقی را در منطقه خود پیدا کنند. قفل اسکوتر باز شده و با استفاده از برنامه شروع می شود. سپس کاربر می تواند با قفل کردن آن در برنامه و تکمیل سوار شدن، سوار شود و آن را در هر جایی که می‌خواهد ترک کند. پس از اتمام سواری، کاربر دیگری این امکان را دارد که از همان اسکوتر استفاده کرده و دقیقاً همان جایی را که در آن جا مانده بود انتخاب کند. مردم نیازی ندارند اسکوترها را به مکان خاصی یا ایستگاه شارژ بیاورند، که این امر برای کاربران واقعاً جذاب است.

۸.درآمد برنامه های تلفن همراه رو به افزایش است

در سال 2017، درآمد جهانی برنامه تلفن همراه 35٪ افزایش یافت. فروشگاه Google Play و Apple App Store هر دو شاهد افزایش چشمگیری بودند. علت این امر چیست؟

برای شروع، بارگیری برنامه های جهانی 13.5 درصد افزایش یافت. به نسبت Apple App Store و Google Play Store به ترتیب 6.7٪ و 16.7٪ افزایش داشته است. هیچ نشانه ای از کند شدن این روند در سال 2021 وجود ندارد. در واقع، کارشناسان پیش بینی می کنند که بازارهایی مانند هند و برزیل به تنهایی شاهد افزایش 30 تا 50 درصدی کل ساعات استفاده از تلفن همراه خواهند بود. طبق آمار Statista ، انتظار می رود درآمد جهانی برنامه تا سال 2023 به 935 میلیارد دلار برسد. این تقریباً 2.5 برابر ارقام سال 2018 است. چگونه شرکت شما می تواند بخشی از این سهم عظیم را بدست آورد؟

بیستون 23ترفند در 202107 arkatejarat biston

۹.فناوری پوشیدنی با برنامه های تلفن همراه جفت می شود

در سال ۲۰۲۱ شاهد افزایش فناوری تلفن همراه پوشیدنی خواهیم بود. منظور ما، مواردی مانند:

 

 • ساعت های هوشمند
 • دستبندهای تناسب اندام
 • عینک های مانیتور
 • مراقبت های بهداشتی

همه این دستگاه ها و موارد دیگر با برنامه های تلفن همراه جفت شده و مورد استفاده قرار می گیرند. برای مثال، به شرکتی مانند Fitbit نگاه کنید. فناوری پوشیدنی تلفن همراه آنها را می توان از طریق برنامه آنها کنترل و به آنها دسترسی پیدا کرد. کاربران می توانند مواردی مانند تعداد گامهای روزانه خود ، ضربان قلب و سایر اطلاعات قابل پیگیری را مشاهده کنند. ایده پشت این مفهوم این است که مصرف کننده مسیر تناسب اندام و سلامتی خود را ردیابی و نظارت کند. با این برنامه ، مقایسه داده ها و نحوه پیشرفت شما در طول یک روز ، هفته ، ماه یا حتی یک سال آسان است.

تا سال 2019 ، کارشناسان پیش بینی می کنند 125 میلیون واحد فناوری پوشیدنی ارسال شود. این 2.5 برابر تعداد واحدهای ارسال شده در سال 2015 است. سهم sheir این دستگاه ها در ارتباط با برنامه های تلفن همراه استفاده می شود.

۱۰.مردم با برنامه تلفن همراه خانه های خود را کنترل می کنند

مصرف کنندگان بیشتری قصد دارند از فناوری تلفن همراه برای بهبود تجربه خود در خانه هایشان استفاده کنند. به عنوان مثال، Honeywell دارای طیف گسترده ای از محصولات در این زمینه است.

بیستون 23ترفند در 202107 arkatejarat biston

کاربران می توانند دما را کنترل کرده و ترموستات را از دستگاه های خود تنظیم کنند، حتی اگر در خانه نیستند. یا درجه حرارت را کنترل کرده و ترموستات را از devHoneywell خود تنظیم کنند، سایر شرکت ها، محصولاتی برای امنیت خانه و لوازم خانگی دارند. همه آنها به روشی مشابه عمل می کنند و می توان آنها را از دستگاه های تلفن همراه کنترل کرد، حتی اگر در خانه نباشند.

۱۱.توسعه پلتفرم تلفن همراه

توسعه دهندگان برنامه تلفن همراه که می خواهند برنامه خود را برای دستگاه های Android و iOS راه اندازی کنند، از ابزارهای توسعه برنامه های کاربردی تلفن همراه استفاده می کنند.

دیگر یک مدل تجاری قابل اجرا نیست که یک برنامه فقط در یک پلتفرم در دسترس باشد. در گذشته ، مشاغل به دلیل هزینه های بالا در راه اندازی همزمان هر دو سیستم عامل مردد بودند، آنها مجبور بودند برنامه کاملاً جداگانه بسازند. اما در حال حاضر ، با پیشرفت موبایل در بسترهای مختلف، این کار برای شرکت ها آسان تر و واقعی تر است.

به همین دلیل ما شاهد افزایش تعداد برنامه های موجود برای بارگیری در حوزه های مختلف خواهیم بود. این عدد مستقیماً با کل درآمد جهانی برنامه ، که قبلاً در مورد آن صحبت کردیم ، مرتبط است.

۱۲.پرداخت های تلفن همراه رو به افزایش است

با افزایش درآمد جهانی برنامه و همچنین چشم انداز مثبت تر امنیت تلفن همراه، پرداخت های تلفن همراه در سال ۲۰۲۱ در حال افزایش است.

روش های پرداخت فناوری تلفن همراه مانند:

 • Apple Pay
 • Venmo
 • Google Pay
 • Paypal

 

یا مشابه های ایرانی مثل “زرین پال” یا “پی دات آی‌آر” ، “نکست پی” یا “آی دی پی “حتی برنامه های بانکی و برنامه های تلفن همراه که به کاربران امکان می دهد هزینه محصولات یا خدمات را مستقیماً در داخل برنامه پرداخت کنند. نگاهی به نحوه رواج این گزینه های پرداخت جایگزین در سه سال گذشته بیندازید.

 

بیستون 23ترفند در 202109 arkatejarat biston

با چنین جهش عظیمی بین سالهای ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷ ، انتظار نداریم که این روند به زودی کند شود.۲۰۲۱ باید سال عظیمی دیگر برای پرداخت های تلفن همراه باشد.

۱۳.برنامه های واقعیت مجازی

پیشتر در مورد برنامه های واقعیت افزوده بحث کردیم. اما واقعیت مجازی در سال ۲۰۲۱ نیز به رشد خود ادامه می دهد. اینها برنامه هایی هستند که برای کار کردن به چیزی بیشتر از یک تلفن هوشمند یا سیستم رایانه ای نیاز دارند. کاربران همچنین از نوعی عینک یا کلاه ایمنی استفاده می کنند. آنها حتی ممکن است کنترلرهای جداگانه با فناوری تلفن همراه نیز داشته باشند. بر اساس تحقیقات به عمل آمده، ارزش بازار واقعیت مجازی جهانی تا سال ۲۰۲۱ بیش از ۲۶ میلیارد دلار خواهد بود.

۱۴.بیومتریک

بیومتریک به طور رسمی بخشی از دنیای برنامه های تلفن همراه است. دستگاه ها و برنامه های تلفن همراه از این فناوری به عنوان یک اقدام امنیتی برای کاربران خود استفاده می کنند. مانند:

 • تشخیص اثر انگشت
 • تشخیص صدا
 • امضا
 • تشخیص چهره

جدیدترین مدل iPhone از نرم افزار تشخیص چهره برای باز کردن قفل دستگاه استفاده می کند. سایر برنامه ها برای بهبود امنیت، اثر انگشت و سایر بیومتریک ها را همراه با احراز هویت دو عاملی فعال می کنند. انتظار می رود در سال 2021 دستگاه ها و برنامه های بیشتری را با استفاده از فناوری بیومتریک در تلفن همراه مشاهده کنید.

۱۵.فناوری مبتنی بر ابر

بر اساس تحقیقات و پیش بینی های متخصصان، بازار ابر با نرخ 22٪ CAGR در حال رشد است. %76 از کل درآمد حاصل از بسترهای ابری توسط Google، Microsoft Azure و خدمات وب آمازون کنترل می شود. فناوری مبتنی بر ابر در دنیای برنامه های تلفن همراه نیز نفوذ کرده است. وقتی نگاهی به نحوه رواج برنامه های دارای نرم افزار ابری بیندازید متوجه می شوید که انتظار می رود، آنها در دو سال آینده چگونه رشد می کنند.

بیستون 23ترفند در 202110 arkatejarat biston

همانطور که می بینید، فناوری تلفن همراه مبتنی بر ابر همچنان در حال افزایش است و همچنان در برنامه های کاربردی و دستگاه های تلفن همراه در طول سال ۲۰۲۱ مورد استفاده قرار می گیرد.

۱۶.شخصی سازی هنوز پادشاه است

یکی از مواردی که در سال ۲۰۲۱ تغییر نخواهد کرد شخصی سازی است. کاربران تلفن همراه، صرف نظر از آنچه که انجام می دهند ، همچنان تجربه شخصی می خواهند.

برنامه های جدید و فناوری جدید به تمرکز بر تجربه شخصی کاربر کمک می کند. به برخی از گرایش هایی که قبلاً در مورد آنها صحبت کردیم، مراجعه کنید. جغرافیا روی شخصی سازی بر اساس مکان کاربر، متمرکز می شود.

به منظور پرداخت هزینه با دستگاه تلفن همراه، کاربران اطلاعات شخصی خود را در پروفایل خود ذخیره می کنند. آنها حتی ممکن است از بیومتریک برای دسترسی به این موارد استفاده کنند.

برنامه ها در حال استفاده از یادگیری ماشینی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کاربران هستند. فناوری یادگیری ماشین شخصی سازی خودکار، محتوای درون برنامه ای را بسیار ساده تر می کند.

با توجه به روندهای بسیار زیاد در سال آینده، فقط مطمئن شوید که هنگام بهینه سازی تجربه کاربری، تمرکز شرکت شما از بین نمی رود. هنوز باید برنامه تلفن همراه خود را تا حد ممکن برای هر کاربر منحصر به فرد کنید.

 

17.BYOD

در گذشته، مشاغل نمی خواستند کارمندان از رایانه، لپ تاپ، تلفن، تبلت و سایر دستگاه های تلفن همراه خود برای کار استفاده کنند. در سال 2016، که مشاغل در تطبیق با مفهوم دستگاه همراه خود تردید داشتند. اما امروزه با فناوری و امنیت جدید تلفن همراه، شرکت های بیشتری BYOD را ایمن می دانند.

به همین دلیل است که ۸۷ درصد از مشاغل امروزه برای دسترسی به مطالب مرتبط با کار، از کارکنان خود برای استفاده از دستگاه های شخصی خود استفاده می کنند.

۵۹٪ از شرکتها به کارکنان خود اجازه می دهند از وسایل شخصی به طور مستقیم برای کار استفاده کنند. ۱۳ درصد دیگر قصد دارند این کار را در سال آینده انجام دهند.

بیستون 23ترفند در 202111 arkatejarat biston

همانطور که از داده ها مشاهده می کنید، اگرچه شرکت ها در گذشته نگرانی های امنیتی در مورد BYOD داشته اند، اما حضور آن در محل کار همچنان رو به افزایش است. مطالعات نشان می دهد که کارکنانی که از وسایل شخصی برای کار استفاده می کنند ، 34٪ افزایش بهره وری دارند.

 

۱۸.حرکات درون برنامه ای

لمس در حال حاضر به یک هنجار در فضای برنامه تلفن همراه تبدیل شده است. بنابراین، حرکاتی مانند ضربه زدن ،دو ضربه سریع ، ضربه تند و شدید و پیمایش جای خود را گرفته است. کنش هایی مانند به اشتراک گذاری یا حذف یک فعالیت خاص در برنامه یا محتوا در حال حاضر معمولاً با کمک ضربه تند و شدید زدن انجام می شود. حرکات می توانند از صنعتی به صنعت دیگر متفاوت باشند و حرکات جدید و ابتکاری در حال تبدیل شدن به بخش برجسته ای از تجربه مشتری در برنامه تلفن همراه می باشد.

دلایل ترجیح حرکات بر دکمه ها:

 •  اشاره ها تجربه کاربر را بسیار زنده و واقعی می کند. آنها اطمینان می دهند که رابط برنامه تمیز و دلپذیر باقی می ماند. کاربر در حین انجام، هیچ گونه مانعی نمی یابد.
 • آنچه اکنون می توانید تجربه کنید این است که فقط باید انگشت خود را بکشید تا یک ایمیل ناخواسته را در صندوق ورودی خود حذف کنید. حرکات، میانبرهای مفیدی را در هر کاری که در برنامه انجام می دهیم به ارمغان می آورد و روند را تسریع و ساده می کند.

بیستون 23ترفند در 202112 arkatejarat biston

اهمیت بیشتر برای نشانه های بصری در حرکات

بارها مشاهده شده است که حرکات در برنامه ها و دستگاه ها ناسازگار است. گاهی اوقات، این وضعیت، ممکن است برای کاربر کمی گیج کننده باشد. یک کاربر به حرکتی خاص عادت کند که ممکن است در برنامه یا دستگاه دیگری به یک شکل عمل نکند. نشانه های بصری در مورد حرکات برای سهولت کار کاربر مفید است. بنابراین حرکات پیش رونده، یک روند، در آینده ای نزدیک در این مقوله است.

 

۱۹.رابط مینیمالیستی

یک برنامه سریع و آسان برای بارگذاری باید در نظر کاربران نیز آسان باشد. تعداد زیاد عناصر طراحی، در هر برنامه باعث سردرگمی کاربر می شود. حداقل طراحی UI تضمین می کند که کاربران می توانند برنامه را به راحتی درک کرده و از آن استفاده کنند. با توجه کمتر به کاربران و نیاز به یک برنامه سریع، مطمئناً حداقل رابط کاربری راهگشا است.

 

User On-boarding.۲۰

تصوری که کاربران از برنامه دریافت می کنند، سرنوشت آن را با آن کاربر تعیین می کند. به محض اینکه بازدیدکننده برنامه شما را برای اولین بار باز کرد، باید در مورد برخی از ویژگی های منحصر به فرد برنامه صحبت کنید. یک ویدئوی مقدماتی می تواند در برقراری ارتباط با کاربران بسیار اثرگذار باشد در حالی که به آنها می گویید چه چیزی برای آنها در نظر گرفته شده است.

راهنمای برنامه و نکات اساسی در مورد استفاده از ویژگی های اصلی آن را در اختیار آنها قرار دهید. کمک به کاربران برای شخصی سازی تجربه برنامه با افزودن ترجیحات آنها نیز بسیار رایج است. باید به کاربران احساس مثبت دهید.

App gamification روندی است که به سرعت در حال پیشرفت است. هنگامی که کاربر نحوه استفاده از برنامه را می داند ، باید مطمئن شوید که تعامل سازگار است. از آنها برای انجام یک مرحله تقدیر کنید یا از آنها در پایان یک فعالیت خاص مانند ثبت نام تشکر کنید. می توانید این پیامهای ساده را اضافه کنید تا انگیزه و علاقه آنها در هر مرحله حفظ شود.

بیستون 23ترفند در 202113 arkatejarat biston 1

User Off-boarding.۲۱

هر داستان پایانی دارد که باید به همان اندازه جذاب باشد. هنگام خروج از برنامه، گذرگاهی شاد را در اختیار کاربران خود قرار دهید. به عنوان مثال، اگر یک برنامه بازی است، می توانید نکاتی را که در یک جلسه کامل، جمع آوری کرده اید به آنها بگویید. می توانید به آنها تبریک بگویید و به آنها انگیزه دهید تا دوباره برای اقدامات بیشتر بازگردند. یک تجربه دلپذیر خارج از boarding مطمئناً کاربر را مجبور می کند در مورد برنامه صحبت کند و تبلیغات دهان به دهان شما را جلب کند.

User Off-boarding به سرعت در حال پیشرفت است و بیشتر و بیشتر برنامه ها و متخصصان UX در حال پیوستن به گروه هستند. این یکی از روندهای اصلی است که باید در سال آینده به طور دقیق روی آن متمرکز باشید.

 

۲۲. اینترنت اشیا

فناوری اینترنت اشیا مدتی است که وجود دارد و ارزش فوق العاده ای را برای مشاغل در سطح جهانی به ارمغان آورده است.

با ارزان شدن فناوری حسگرها، اینترنت اشیاء در روزهای آینده به رشد خود ادامه می دهد. UX یک برنامه اینترنت اشیا نقش بسیار مهمی در موفقیت آن دارد. چالش اصلی طراحان UX برنامه های IoT این است که اطلاعات دقیقی را در اختیار کاربر قرار دهند تا دچار سردرگمی و غرق شدن در موارد اضافی نشوند.

در یک برنامه IoT اطلاعات بین ارائه دهندگان خدمات، برنامه ها و افراد جریان دارد و باید اطمینان حاصل شود که این اطلاعات برای کاربر واضح، مختصر و جذاب است.

یکی از نگرانی های اصلی متخصصان و صاحبان مشاغل UX امنیت این اطلاعات است. یکی دیگر از جنبه های مهم برنامه UX که برای IoT ساخته شده است، سطح سفارشی سازی است که می تواند برای گروه های مختلف کاربران انجام شود. کاربران شخصی یک برنامه اینترنت اشیا، نیاز به تجربه متفاوتی از تجربه کاربران تجاری دارند. هنگام انجام برنامه UX باید عملکرد برنامه را در هر یک از موارد بطور واضح درک کرد.

 

۲۳.طراحی متحرک و مبتنی بر حرکت

طراحی مبتنی بر حرکت بر لذت کاربران می افزاید. از انیمیشن ها برای انتقال داستان پشت هر ویژگی و عملکرد استفاده می شود. شما باید مخاطبان خود را درک کنید تا داستانهایی ایجاد کنید که با مخاطبان شما ارتباط برقرار کند. با کاربران احتمالی خود صحبت کنید و انتظارات آنها را از برنامه درک کنید. گام بعدی درک سفر کاربر و زمینه ای است که کاربر در آن اقدام خواهد کرد. در سفر کاربر برنامه، شرایطی وجود دارد که کاربر به دنبال پاسخ به مواردی مانند:

بعدش چه اتفاقی می افتد؟

آیا این عمل را تکمیل کرده ام؟

این به چه معناست؟

اینها فرصت هایی برای افزودن انیمیشن و اطمینان از این است که به کاربران کمک می کند تا عمل را تکمیل کرده و به مرحله بعدی منتقل شوند.

 

نتیجه گیری

مهم نیست که در چه نوع شغلی هستید، باید از جدیدترین روندهای فناوری مطلع باشید. به طور خاص، شما باید بدانید که در دنیای موبایل چه اتفاقی می افتد، زیرا دنیای موبایل جایی است که مشتریان فعلی و آینده شما در آن زندگی می کنند. درک آخرین روندهای فناوری تلفن همراه در سال آینده به شرکت شما کمک می کند تا برای به روز ماندن آماده و تنظیمات لازم را انجام دهد. خواه یادگیری ماشین باشد ، VR یا AR ، ممکن است بخواهید برخی از این گرایش ها را در برنامه خود اعمال کنید. بر اساس داده هایی که در بالا بیان کردیم، این موج های فناوری تلفن همراه هستند که انتظار می رود در سال 2021 شاهد افزایش آنها باشید. چگونه شرکت شما با جدیدترین روندهای فناوری تلفن همراه سازگار شده است؟